Oszuści wysyłają fałszywe SMS-y, które imitują alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) i zawierają podejrzane linki – ostrzega RCB.
“Uwaga! Fałszywe SMS-y podszywające się pod Alert RCB” – poinformowało późnym wieczorem w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w mediach społecznościowych.
Pamiętaj, że prawdziwe alerty RCB nigdy nie zawierają linków ani nie proszą o podanie danych.
Dodatkowo, oszuści organizują fałszywe zbiórki na pomoc dla powodzian.
RCB przypomina – jeśli chcesz upewnić się, że otrzymany alert jest autentyczny, możesz to zweryfikować przez oficjalną stronę internetową biura (www.gov.pl/rcb) oraz na profilu RCB w mediach społecznościowych.
“Jeśli otrzymasz wiadomość, która wygląda jak Alert RCB, ale zawiera link lub budzi Twoje wątpliwości, prosimy, abyś nie klikał w odnośnik i nie odpowiadał na wiadomość” – zaapelowało RCB w komunikacie.
Dbaj o swoje bezpieczeństwo!
Sprawdź jakie są główne zasady bezpieczeństwa oraz przed czym jeszcze ostrzegamy ⇒ TUTAJ
W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszym Bankiem pod nr tel. 58 677-24-35 lub Infolinią SGB pod nr tel. 800 88 88 88 (bezpłatne połączenie), 61 647 28 46 (z zagranicy; opłata zgoda z taryfą operatora).