linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Gra "Tajemnica Miasteczka" - Kaszubski Bank Spółdzielczy

Gra “Tajemnica Miasteczka”

Wartości ważne dla Banków Spółdzielczych SGB, to takie, którymi sami kierujemy się na co dzień – w rodzinie, grupie przyjaciół, wśród sąsiadów. Nasze relacje opierają się na wzajemnym wsparciu, towarzyszeniu sobie w lepszych i gorszych momentach czy wspólnym rozwiązywaniu problemów. Tak było też w Miasteczku, do czasu…

W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy. W toku historii gracz dowiaduje się, że przemianę przeszli też mieszkańcy miasteczka – stali się niemili, niepomocni, zawistni. Zniknęła ich, typowa do tej pory, dobroć, troska o wspólnotę i dbanie o siebie nawzajem. Przechodząc przez kolejne rozdziały gracz będzie wykonywał zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej felernej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą rozmawiać.

ZARYS GRY

Gra Tajemnica Miasteczka podzielona jest na rozdziały. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma trochę inne hasła przewodnie: „pomaganie”, „wspólnota i wspólne dobro”, „troska i wdzięczność”. W każdym rozdziale misja jest zgodna z hasłem przewodnim.
Będą się pojawiać:

I rozdział – 24 kwietnia 2023 r.

II rozdział – 15 maja 2023 r.

III rozdział – 5 czerwca 2023 r.

Przygoda jesienna – 30 października 2023 r.

Przygoda zimowa – 6 grudnia 2023 r.

Wiosenne zmiany – 20 marca 2024 r.

Przygoda czeka! – 29 kwietnia 2024 r.

 

 

Najlepiej będą się bawić grając w Tajemnicę Miasteczka dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Młodsze mogą potrzebować wsparcia, ale rozdziały są krótkie, więc wspólna gra nie powinna zająć dużo czasu.

IDEA

Banki Spółdzielcze SGB są ważną częścią lokalnej społeczności. Dzięki ich obecności miejscowość lepiej się rozwija dla dobra mieszkańców. Bank Spółdzielczy SGB to nie tylko miejsce, w którym można pracować (jak tata głównych bohaterów), ale też takie, które jest partnerem finansowym. Zarobione pieniądze tu lokalnie pracują. Dodatkowo część swoich zysków bank inwestuje w sąsiedzkość – lokalne inicjatywy społeczne, wydarzenia kulturalne, sportowe itd. Bo dobrze dbać o siebie nawzajem. Ważna jest życzliwość, otwartość i wzajemna pomoc. To buduje poczucie wspólnoty i podnosi jakość codziennego życia.

BANK SPÓŁDZIELCZY W GRZE

Bank Spółdzielczy SGB znajduje się w miasteczku, którego dotyczy akcja gry. Pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny elementem fabuły. Pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z pracownikami banku. Tata i inni pracownicy, podczas rozmowy z Bernardem i Rozalią, także przybliżają rolę Banku.

 

 

Konkurs plastyczny dla szkół

 

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału

w Konkursie plastycznymNowe miejsce w Miasteczku”.

 

Tegorocznym zadaniem jest zaprojektowanie w dowolnej technice plastycznej przestrzeni w Miasteczku, która wymaga odświeżenia.

Nagrody:

W konkursie każda zwycięska szkoła otrzyma zestaw gier w dużym formacie, w które można grać zarówno w świetlicy czy klasie, jak i na świeżym powietrzu oraz dodatkowych 10 gier dla uczniów zaangażowanych w tworzenie pracy konkursowej.

W przyszłym roku szkolnym wprowadzone zostaną zmiany w Miasteczku według propozycji w jednej ze zwycięskich prac.

 

Do pobrania:

 

W razie pytań skontaktuj się z placówką naszego banku ⇒ KONTAKT