Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej wyłoniło laureatów XXVI Krajowego Rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”. Kapituła konkursu uhonorowała banki w dwóch kategoriach: „Bank efektywny” i „Bank – lider popularności wśród klientów”.
✅ W kategorii „Bank efektywny” w grupie banków o sumie bilansowej przekraczającej 1 miliard złotych pierwszą nagrodę otrzymał Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej z siedzibą w Koźminku. Trzecie miejsce uzyskał Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.
✅ W kategorii „Bank efektywny” w grupie banków o sumie bilansowej przekraczającej 500 milionów złotych, pierwszą nagrodę otrzymał Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, na drugim miejscu uplasował się Kaszubski Bank Spółdzielczy.
✅ W kategorii „Bank efektywny” w grupie banków o sumie bilansowej od 300 do 500 mln złotych pierwszą nagrodę otrzymał Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim. Bank został też nagrodzony w kategorii „Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej”.
✅ W kategorii „Bank efektywny” w grupie banków o sumie bilansowej nie przekraczającej 300 mln złotych trzecią nagrodę otrzymał Bank Spółdzielczy w Lipce.
✅ W kategorii „Bank – lider popularności wśród klientów” w grupie banków o sumie bilansowej przekraczającej 1 miliard złotych pierwsze miejsce wywalczył Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.
– Nagroda w rankingu pokazuje siłę naszej organizacji i sektora bankowości spółdzielczej. To dowód na to, że Kaszubski Bank Spółdzielczy jest bankiem dynamicznie rozwijającym się, skutecznie realizującym wyznaczone cele, a oferta jest konkurencyjną na rynku usług finansowych – podsumowała Pani Karolina Żurowska, Prezes Zarządu.
Podczas gali FTBS kapituła konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022” w kategorii „Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej” doceniła też rozwiązanie: „Usługa AML i proces skanowania transakcji online wdrożony w SGB-Banku dla zrzeszonych banków spółdzielczych”.
W imieniu SGB-Banku SA wyróżnienie odebrali Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku, Błażej Mika, wiceprezes Zarządu wraz Danielem Krzywcem, dyrektorem Departamentu Cyberbezpieczeństwa i Maciejem Brążkowskim, kierownikiem Zespołu Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy.
Błażej Mika, wiceprezes Zarządu SGB-Banku SA, odbierając wyróżnienie podkreślił szczególne znaczenie pracy zespołu odpowiedzialnego za wdrożenie usługi AML i procesu skanowania transakcji online:
– Jestem pod wielkim wrażeniem, że już drugi raz z rzędu nasze rozwiązania technologiczne są dobrze przyjmowane zarówno przez klientów, jak i branżę. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy jest dowodem na to, że nasza praca jest widoczna i doceniana. Ogromne podziękowania należą się naszym pracownikom; bez ich zaangażowania nie byłoby tego wyróżnienia. Wdrożyliśmy w życie rozwiązanie, które zdecydowanie poprawia efektywność procesów wykrywania prób prania pieniędzy. Dziękuję też Bankom Spółdzielczym SGB oraz partnerom, z którymi współpracujemy przy wdrażaniu unikatowych rozwiązań. Bez Was nie byłoby tego sukcesu.