Serwis używa pliki cookies!

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej

Zgadzam się!
Zgadzam się!
linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search

Nagrody dla Banków Spółdzielczych SGB - Kaszubski Bank Spółdzielczy

Nagrody dla Banków Spółdzielczych SGB

Podczas gali Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, która odbyła się 31 maja br., nagrodzono 6 banków spółdzielczych należących do zrzeszenia SGB. Wyróżnienie otrzymał też Kaszubski Bank Spółdzielczy.

 

Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej wyłoniło laureatów XXVI Krajowego Rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”. Kapituła konkursu uhonorowała banki w dwóch kategoriach: „Bank efektywny” i „Bank – lider popularności wśród klientów”.

✅ W kategorii „Bank efektywny” w grupie banków o sumie bilansowej przekraczającej 1 miliard złotych pierwszą nagrodę otrzymał Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej z siedzibą w Koźminku. Trzecie miejsce uzyskał Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.

✅ W kategorii „Bank efektywny” w grupie banków o sumie bilansowej przekraczającej 500 milionów złotych, pierwszą nagrodę otrzymał Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, na drugim miejscu uplasował się Kaszubski Bank Spółdzielczy.

✅ W kategorii „Bank efektywny” w grupie banków o sumie bilansowej od 300 do 500 mln złotych pierwszą nagrodę otrzymał Kujawski Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Kujawskim. Bank został też nagrodzony w kategorii „Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej”.

✅ W kategorii „Bank efektywny” w grupie banków o sumie bilansowej nie przekraczającej 300 mln złotych trzecią nagrodę otrzymał Bank Spółdzielczy w Lipce.

✅ W kategorii „Bank – lider popularności wśród klientów” w grupie banków o sumie bilansowej przekraczającej 1 miliard złotych pierwsze miejsce wywalczył Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.

Nagroda w rankingu pokazuje siłę naszej organizacji i sektora bankowości spółdzielczej. To dowód na to, że Kaszubski Bank Spółdzielczy jest bankiem dynamicznie rozwijającym się, skutecznie realizującym wyznaczone cele, a oferta jest konkurencyjną na rynku usług finansowych – podsumowała Pani Karolina Żurowska, Prezes Zarządu.

 

Podczas gali FTBS kapituła konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022” w kategorii „Nowoczesne technologie w bankowości spółdzielczej” doceniła też rozwiązanie: „Usługa AML i proces skanowania transakcji online wdrożony w SGB-Banku dla zrzeszonych banków spółdzielczych”.

W imieniu SGB-Banku SA wyróżnienie odebrali Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku, Błażej Mika, wiceprezes Zarządu wraz Danielem Krzywcem, dyrektorem Departamentu Cyberbezpieczeństwa i Maciejem Brążkowskim, kierownikiem Zespołu Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy.

Błażej Mika, wiceprezes Zarządu SGB-Banku SA, odbierając wyróżnienie podkreślił szczególne znaczenie pracy zespołu odpowiedzialnego za wdrożenie usługi AML i procesu skanowania transakcji online:

Jestem pod wielkim wrażeniem, że już drugi raz z rzędu nasze rozwiązania technologiczne są dobrze przyjmowane zarówno przez klientów, jak i branżę. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy jest dowodem na to, że nasza praca jest widoczna i doceniana. Ogromne podziękowania należą się naszym pracownikom; bez ich zaangażowania nie byłoby tego wyróżnienia. Wdrożyliśmy w życie rozwiązanie, które zdecydowanie poprawia efektywność procesów wykrywania prób prania pieniędzy. Dziękuję też Bankom Spółdzielczym SGB oraz partnerom, z którymi współpracujemy przy wdrażaniu unikatowych rozwiązań. Bez Was nie byłoby tego sukcesu.